ZADANIE 5

Centrum Infrastruktury Badawczej Danych GNSS

Podmiot odpowiedzialny - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Rozproszony charakter infrastruktury GNSS będących własnością różnych podmiotów powodował kłopoty w dostępie do obserwacji gromadzonych przez tę infrastrukturę. Rozbudowa infrastruktury w projekcie EPOS-PL pozwoliła poprawić sytuację dotyczącą dostępności obserwacji GNSS ze wszystkich konstelacji GNSS z jednoczesnym zwiększeniem przestrzennego rozmieszczenia stacji ze szczególnym uwzględnieniem obszarów znajdujących się w bezpośredniej strefie oddziaływania miejsc, w których odbywa się eksploatacja górnicza. Głównym celem niniejszego zadania będzie budowa sieci mobilnych wielo sensorowych stacji pomiarowych wyposażonych zarówno w profesjonalne odbiorniki GNSS jak i odbiorniki niskokosztowe umożliwi prowadzenie badań z zakresu nauk o Ziemi. Fakt wykorzystania tanich odbiorników sygnałów nawigacyjnych pozwoli określić potencjał ich wykorzystania w przyszłości, zwiększając jednocześnie przestrzenną rozdzielczość gromadzonych informacji. Takie rozwiązanie może stać się prekursorem wskazującym kierunek rozwoju systemów monitorowania deformacji powierzchni terenu związanych z działalnością wydobywczą. Dostęp do danych pomiarowych i otrzymanych produktów będzie zapewniony poprzez stronę internetową i serwery typu ftp. Umożliwi to równe traktowanie i niedyskryminowanie wszystkich podmiotów korzystających z nowo tworzonej infrastruktury.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.